برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

مقایسه دوچرخه جاینت و اسکات

دوچرخه یکی از پرکاربرترین و قدیمی‌ترین وسایل نقلیه عمومی است که دوستی‌اش با طبیعت باعث شده دوباره عده زیادی به سمت استفاده از آن بازگردند. شرکت‌های مختلفی دست به تولید انواع دوچرخه زده‌اند اما، اگر قرار باشد دو تا از بهترین و محبوب‌ترین دوچرخه‌های موجود در بازار را انتخاب کنیم، حتما باید از برندهای اسکات و جاینت نام ببریم. این دو برند محبوب‌ترین دوچرخه‌های بازار را تولید کرده‌اند. اما اگر قرار باشد بین دو برند یکی را انتخاب کنیم چه؟ طبیعتا اسکات و جاینت تفاوت‌های زیادی چه از نظر قیمت و چه از نظر امکانات با هم دارند. در این مقاله قصد داریم به مقایسه این دو بپردازیم تا در نهایت بتوانید تصمیم بگیرید کدوم یک از این دو مورد برایتان گزینه بهتری است. اگر شما هم دوست دارید بیشتر درباره این موضوع بدانید، با مجله ایویتک  تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مقایسه دوچرخه های جاینت و اسکات از نظر محدوده تولید

منظور از محدوده دوچرخه انواع دوچرخه‌هایی است که توسط این برندها تولید می‌شود. شرکت اسکات دوچرخه‌هایی کوهستانی، ساحلی، شهری، هیبریدی و جاده‌ای را تولید و روانخه بازار کرده است. جاینت نیز انواع دوچرخه‌های جاده‌ای، شهری، هیبریدی، کوهستانی و ساحلی را دارد. البته این برند دوچرخه‌هایی مخصوص کودکان و زنان نیز می‌سازد که این را باید مزیت جاینت نسبت به اسکات دانست. به‌طورکلی تنوع مدل‌ها در هر دو برند بسیار بالاست.

مقایسه دوچرخه های جاینت و اسکات از نظر  بازار هدف

تفاوت بعدی که باید بررسی شود، بازار هدف این برند است. از آنجایی که دوچرخه‌های جاینت مدل‌های بسیار متنوعی دارند، به نوعی نیاز عده بیشتری را برطرف می‌کند و می‌توان گفت بازار هدف این برند گسترده‌تر است. بازار هدف جاینت از سطح ابتدایی تا پیشرفته را شامل می‌شود درحالی که اسکات بیشتر روی سطح مبتدی تمرکز دارد و بیشتر بازار میان رده را هدف قرار داده است. دوچرخه‌های اسکات را بیشتر کسانی که امکان هزینه کردن دارند می‌خرند و دوچرخه‌های جاینت را بیشتر افرادی که به دنبال یک وسیله با کیفیت اما مقرون به صرفه هستند، تهیه می‌کنند.

دوچرخه سواری در کوهستان

مقایسه دوچرخه های جاینت و اسکات از نظر قیمت

از نظر قیمت دوچرخه‌های جاینت با وجود اینکه قدمت بیشتری نسبت به محصولات اسکات دارند، از نظر قیمت گران‌تر هستند. اگر بتوانید یک دوچرخه جاده‌ای با برند جاینت را کمتر از هزار دلار بخرید برای همان دوچرخه با برند اسکات باید دو برابر یعنی حداقل دو هزار دلار پرداخت کنید.

مقایسه دوچرخه های جاینت و اسکات از نظر گارانتی

دوچرخه‌های اسکات یک گارانتی 5 ساله برای فریم به خریداران ارائه می‌دهند که البته این گارانتی فقط شامل حال خریدار اولیه می‌شود. در صورتی که دوچرخه دچار نقص سازنده شوید، می‌توانید از این گارانتی استفاده کنید. اجزای دیگر این دوچرخه نیز 2 سال گارانتی دارند. برند جاینت یک گارانتی مادام العمر برای فریم دوچرخه و دو شاخ ارائه می‌دهد و یک ضمانت محدود هم برای سایر قطعات خود دارد. به‌طورکلی می‌توان گفت گارانتی جاینت از اسکات بهتر است.

مقایسه دوچرخه های جاینت و اسکات از نظر سیستم تعلیق

فناوری‌های سیستم تعلیق دو برند با هم متفاوت است اما هر دو را می‌توان بسیار با کفیت و خوب دانست. برند جاینت از یک سیستم محوری شناور استفاده می‌کند و بنابراین بسیار انعطاف‌پذیر است. برخی از دوچرخه‌های این برند هم سیستم تعلیق FlexPoint دارند که ضربه‌ها را به خوبی جذب می‌کند. درحالی که برند اسکات سیستم تعلیق یک پارچه‌ای دارد که به‌عنوان یک سیستم تک محوری شناخته می‌شود. این سیستم بسیار محکم است و هندلینگ را راحت‌تر می‌کند.

مقایسه دوچرخه های جاینت و اسکات از نظر هندسه

دوچرخه‌های جاینت به تکنولوژی Overdrive Steerer Tube Giant مجهز هستند و بنابراین هندسه محکم‌تری دارند. دوچرخه‌سواران تهاجمی بهتر است برند جاینت را تهیه کنند. دوچرخه‌های اسکات هم هندسه محکمی دارند و به شما اجازه می‌دهند هم به صورت تهاجمی و هم به صورت سست دوچرخه‌سواری کنید. به‌نظر می‌رسد از نظر هندسه دوچرخه‌های اسکات بهتر هستند.

مقایسه دوچرخه های جاینت و اسکات از نظر وزن

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کارخانه جاینت تنه‌های دوچرخه اسکات را می‌سازد. با این حال دوچرخه‌های اسکات وزن کمتری دارند زیرا معمولا از جنس کربن با درجه بالا و توخالی هستند. فریم بیشتر دوچرخه‌های جاینت آلمینیومی است و سبکی کربن را ندارد. بنابراین اگر طرفدار دوچرخه سبک هستید، بهتر است برند اسکات را انتخاب کنید.

مقایسه دوچرخه های جاینت و اسکات از نظر سیستم دنده

سیستم دنده یکی از مهم‌ترین بخش‌های دوچرخه است که در این مقایسه باید به آن هم بپردازیم. اسکات یک پیشرانه استاندارد 8 در 3 دارد و جاینت هم دارای یک پیشرانه  در 3 است. به عبارت ساده‌تر برند اسکات دارای یک دنده کمتر از برند جاینت است. اگر طرفدار دنده‌های بیشتر هستید بهتر است دوچرخه‌های جاینت را خریداری کنید.

بهترین مدل‌ های دوچرخه اسکات

شرکت اسکات مدل‌های بسیار متنوعی از انواع دوچرخه را تولید و روانه بازار کرده است که برخی از بهترین و محبوب‌ترین آنها به شرح زیر هستند:

 • Scale
 • Genius
 • Genius LT
 • Contessa
 • Gambler
 • Voltage Freeride
 • Aspect

بیشتر بخوانید: دوچرخه برقی مناسب کوهستان 

بهترین مدل‌ های دوچرخه جاینت

مدل‌های دوچرخه جاینت هم بسیار زیاد هستند اما برخی از دوچرخه‌های جاینت که محبوبیت بیشتری در بازار دارند، از قرار زیر هستند.

 • 4.1 On-Road جاده ای
 • 4.2 X-Road
 • 4.3 BMX مخصوص حرکات نمایشی
 • 4.4 Escape
 • 4.5 ATX
 • 4.6 SCR1
 • 4.7 Revel 2
 • 4.8 XTC

دوچرخه جاینت بخریم یا اسکات؟

در این مقاله دو تا از بهترین برندهای تولیدکننده دوچرخه در جهان را به شما معرفی کردیم. هر دوی این شرکت‌ها بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات را تولید و روانه می‌کنند و اینکه شما باید کدامشان را انتخاب کنید به سلیقه، بودجه و نیاز خودتان بستگی دارد. در این مقاله سعی شد از یک مقایسه مختصر و مفید از مهم‌ترین قیمت‌های دوچرخه انجام شود. پس از خواندن آن باید بتوانید انتخاب اولیه خود را انجام دهید و برای انتخاب دقیق‌تر باید مدل‌های مختلف هر برند را به جزئیات بیشتر بررسی نمایید. اگر نکته دیگری درباره این موضوع وجود دارد که در این مطلب بدان اشاره نشد و یا اگر تجربه استفاده ازهرکدام این برندها را دارید، اطلاعات و تجربیات خود را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید تا دیگران هم بهره ببرند. امید است این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتوانید از آن استفاده کنید.