برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

نمایشگر دوچرخه‌های برقی ایویتک

نمایشگر رابط میان دوچرخه برقی و دوچرخه سوار است و در طول دوچرخه سواری به صورت مداوم با نمایشگر سر و کار دارید. از کارهای ساده مانند خاموش و روشن کردن دوچرخه یا نمایش میزان شارژ باتری تا تنظیم سیستم پدال کمکی، روشن/خاموش کردن چراغ‌ها و… کارهایی است که توسط نمایشگر انجام می‌شود. از این روست که صفحه نمایش را می‌توان یکی از مهم‌ترین قطعات دوچرخه‌های برقی نامید. با توجه به اهمیت بالای صفحه نمایش، گروه صنعتی ایویتک تلاش نموده است تا همواره بهترین صفحه‌های نمایش را برای دوچرخه‌های تولیدی خود انتخاب نماید تا شما بتوانید از دوچرخه بیشترین لذت را ببرید. در این مقاله سعی داریم تا مشخصات، قابلیت‌ها و عملکردهای صفحه نمایش مورد استفاده در دوچرخه‌های برقی ایویتک را به شما معرفی نماییم.

ویژگی‌های پایه صفحه نمایش دوچرخه‌های برقی ایویتک

همانظور که اشاره شد صفحه نمایش دوچرخه برقی یکی از مهم‌ترین قطعات آن است که شما به صورت روزانه و مداوم با آن سر و کار دارید. برای همین است که دوچرخه‌های برقی تولیدی گروه صنعتی ایویتک فارغ از قیمت آنها دارای استانداردهای بالایی برای صفحه نمایش می‌باشد. موارد کلیدی مد نظر در دوچرخه‌های برقی ایویتک به شرح زیر است:

 1. تمام محصولات تولیدی شرکت دارای صفحه نمایش با کیفیت LCD می‌باشند. در هیچ کدام از محصولات از صفحه نمایش‌های LED استفاده نمی‌شود.
 2. نمایشگر زیر نور مستقیم خورشید قابل خواندن می‌باشد.
 3. تمامی مدل‌ها دارای نور پس زمینه بوده به طوری که خواندن صفحه نمایشگر در شب به سهولت ممکن است.
 4. صفحه نمایش به صورت ارگونومیک طراحی شده به طوری که استفاده از آن و دسترسی به کلید‌ها در هنگام دوچرخه سواری به سهولت ممکن باشد.
 5. تمامی صفحه نمایش‌ها ضد آب هستند و در هنگام بارش باران دچار مشکل نمی‌شوند.
 6. دارای یکسال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش هستند.
 7. قطعات یدکی صفحه نمایش قابل دسترس است و در صورت بروز هر مشکلی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

1- صفحه نمایش دوچرخه برقی مدل آلفا و بتا

دوچرخه‌های برقی مدل آلفا و دوچرخه های برقی مدل بتا از نمایشگر LCD هوشمند بهره‌ می‌برند. این صفحه نمایش تمامی عملکردهای اصلی سیستم برقی دوچرخه را کنترل می‌نماید. به علاوه، صفحه نمایش به عنوان سیستم عیب‌یاب هوشمند دوچرخه نیز عمل کرده و در صورت بروز اشکال در سیستم الکتریکی دوچرخه، دوچرخه‌سوار را مطلع می‌سازد. نمایشگر مورد استفاده در سری آلفا و بتا در شکل زیر نشان داده شده است.

صفحه نمایش آلفا و بتا

قابلیت‌های نمایشگر مدل آلفا و بتا عبارت است از:

 1. نمایش سرعت لحظه‌ای، متوسط و حداکثر
 2. قابلیت تنظیم سیستم کمک پدال در 5 سطح
 3. دارای نشانگر شارژ باتری
 4. دارای سیستم عیب‌یاب هوشمند و نشانگر خطا
 5. قابلیت نمایش مسافت پیموده شده (ODO/Trip)
 6. تنظیم کروز کنترل
 7. روشن و خاموش‌کردن چراغ دوچرخه
 8. نمایش ولتاژ و جریان باتری
 9. نمایش زمان دوچرخه‌سواری
 10. دارای نور پس‌ زمینه قابل تنظیم
 11. کنترل حالت‌های حرکت دوچرخه شامل تمام مکانیکی، تمام برقی و هیبریدی حالت پیاده‌روی یا حرکت آهسته ( km/h) 5-6 است. در این حالت علامت پیاده روی بر روی نمایشگر نشان داده خواهد شد.
 • اطلاعات قابل نمایش دوچرخه برقی مدل آلفا و بتا

اطلاعات قابل نمایش نمایشگر الفا و بتا

 1. نمایش سرعت لحظه‌ای، متوسط و ماکزیمم
 2. سیستم عیب‌یاب هوشمند
 3. کامپیوتر سفری: کامپیوتر سفری مسافت پیموده شده از زمان خرید دوچرخه (ODO)، مسافت پیموده شده در سفر فعلی (Trip)، زمان سفر (T1)، ولتاژ لحظه‌ای باتری (VOL) و جریان لحظه‌ای باتری (CUR) را نمایش می‌دهد.
 4. نشانگر وضعیت پدال کمکی: سیستم پدال کمکی میزان کمک موتور الکتریکی در حالت ترکیبی (یا هیبرید) را تعیین می‌نماید.
 5. حالت پیاده‌روی
 6. وضعیت باتری
 7. کروز کنترل
 8. وضعیت چراغ
 • کلیدهای نمایشگر دوچرخه برقی مدل آلفا و بتا

کلیدهای نمایشگر مدل آلفا و بتا در شکل زیر نشان داده شده است.

کلیدهای صفحه نمایشگر آلفا و بتا

عملکرد کلید‌ها شامل فشار دادن لحظه‌ای یک کلید، نگه‌داشتن 3 ثانیه‌ای یک کلید و نگه‌داشتن 3 ثانیه‌ای دو کلید به صورت همزمان می‌باشد.

 1. روشن و خاموش کردن چراغ: با فشاردادن لحظه‌ای کلید C چراغ خاموش/ روشن می‌شود.
 2. روشن / خاموش‌کردن دوچرخه: با نگه‌داشتن 3 ثانیه‌ای کلید Power نمایشگر روشن / خاموش خواهد شد.
 3. با فشار دادن لحظه‌ای کلید Power حالت‌های مختلف کامپیوتر سفری قابل نمایش هستند.کامپیوتر سفری مسافت پیموده شده از زمان خرید دوچرخه (ODO)، مسافت پیموده شده در سفر فعلی (Trip)، زمان سفر (T1)، ولتاژ لحظه‌ای باتری (VOL) و جریان لحظه‌ای باتری (CUR) را نمایش می‌دهد.
 4. تغییر سطح سیستم کمک پدال: با فشار دادن لحظه‌ای کلید +S سطح سیستم کمک پدال به اندازه‌ی یک واحد افزایش می‌یابد. با فشار دادن لحظه‌ای کلید _S سطح سیستم کمک پدال به اندازه‌ی یک واحد کاهش می‌یابد.
 5. نمایش حالت‌های مختلف سرعت (لحظه‌ای، متوسط، حداکثر): با نگه‌داشتن 3 ثانیه‌ای کلید حالت‌های مختلف نمایش سرعت نمایش داده می‌شوند.
 6. کروز کنترل و حالت پیاده‌روی: هنگام توقف دوچرخه با نگه‌داشتن 3 ثانیه‌ای دکمه C وارد حالت پیاده‌روی (km/h 5-6) می‌شوید. در حالتی که دوچرخه در حال حرکت است با نگه‌داشتن 3 ثانیه‌ای دکمه C وارد حالت کروز کنترل خواهید شد و چنانچه در هر یک از حالت‌های فوق قرار داشته باشید، با نگه‌داشتن 3 ثانیه‌ای این کلید C از آن حالت خارج خواهید شد.

2- صفحه نمایش دوچرخه برقی مدل گاما

دوچرخه‌های برقی مدل گاما از نمایشگر LCD هوشمند پنج اینچی بهره‌ می‌برند. این صفحه نمایش تمامی عملکردهای اصلی سیستم برقی دوچرخه را کنترل می‌نماید. به علاوه، صفحه نمایش به عنوان سیستم عیب‌یاب هوشمند دوچرخه نیز عمل کرده و در صورت بروز اشکال در سیستم الکتریکی دوچرخه، دوچرخه‌سوار را مطلع می‌سازد. نمایشگر مورد استفاده در سری گاما در شکل زیر نشان داده شده است.

صفحه نمایش دوچرخه برقی گاما

قابلیت‌های نمایشگر مدل گاما عبارت است از:

 1. نمایش سرعت لحظه‌ای، متوسط و حداکثر
 2. قابلیت تنظیم سیستم کمک پدال در 9 سطح
 3. دارای نشانگر شارژ باتری
 4. دارای سیستم عیب‌یاب هوشمند و نشانگر خطا
 5. قابلیت نمایش مسافت پیموده شده (ODO/Trip)
 6. تنظیم کروز کنترل
 7. روشن و خاموش‌کردن چراغ دوچرخه
 8. نمایش ولتاژ و جریان باتری
 9. نمایش زمان دوچرخه‌سواری
 10. دارای نور پس‌زمینه قابل تنظیم
 11. کنترل حالت‌های حرکت دوچرخه شامل تمام مکانیکی، تمام برقی و هیبریدی
 12. حالت پیاده‌روی یا حرکت آهسته (km/h 5-6) است. در این حالت علامت پیاده روی بر روی نمایشگر نشان داده خواهد شد.

اطلاعات قابل نمایش دوچرخه برقی مدل گاما

اطلاعات قابل نمایش صفحه نمایش مدل گاما

 1. نمایش سرعت لحظه‌ای، متوسط و ماکزیمم
 2. سیستم عیب‌یاب هوشمند
 3. کامپیوتر سفری: کامپیوتر سفری مسافت پیموده شده از زمان خرید دوچرخه (ODO)، مسافت پیموده شده در سفر فعلی (Trip)، زمان سفر (TIME)، ولتاژ لحظه‌ای باتری (VOL) و جریان لحظه‌ای باتری (CUR) را نمایش می‌دهد.
 4. نشانگر وضعیت پدال کمکی: سیستم پدال کمکی میزان کمک موتور الکتریکی در حالت ترکیبی (یا هیبرید) را تعیین می‌نماید.
 5. حالت پیاده‌روی
 6. کروز کنترل
 7. وضعیت چراغ
 8. وضعیت باتری
 • عملکرد کلیدهای نمایشگر مدل گاما

نمایشگر مدل گاما دارای سه کلید می‌باشد که به وسیله آنها می‌توان نمایشگر را تنظیم نمود. محل قرارگیری کلیدها در شکل زیر نشان داده شده است.

عملکرد کلیدهای نمایشگر گاما

عملکرد کلید‌ها شامل فشار دادن لحظه‌ای یک کلید، نگه داشتن 3 ثانیه‌ای یک کلید و نگه داشتن 3 ثانیه‌ای دو کلید به صورت همزمان می‌باشد.

 1. روشن و خاموش کردن چراغ: بانگه داشتن 3 ثانیه‌ای کلید بالا چراغ خاموش/ روشن می‌شود.
 2. روشن / خاموش‌کردن دوچرخه: با نگه داشتن 3 ثانیه‌ای کلید M دوچرخه روشن/خاموش خواهد شد.
 3. تغییر سطح سیستم کمک پدال: با فشار دادن لحظه‌ای کلید بالا سطح سیستم کمک پدال به اندازه‌ی یک واحد افزایش می‌یابد. با فشار دادن لحظه‌ای کلید پایین سطح سیستم کمک پدال به اندازه‌ی یک واحد کاهش می‌یابد.
 4. نمایش حالت‌های مختلف سرعت (لحظه‌ای، متوسط، حداکثر): با فشار دادن همزمان کلیدهای M و کلید بالا حالت‌های مختلف سرعت نمایش داده می‌شوند.
 5. کروز کنترل و حالت پیاده‌روی: هنگام توقف دوچرخه با نگه داشتن 3 ثانیه‌ای کلید پایین وارد حالت پیاده‌روی ( با سرعت  km/h5-6 ) می‌شوید. در حالتی که دوچرخه در حال حرکت است با نگه داشتن 3 ثانیه‌ای کلید پایین وارد حالت کروز کنترل خواهید شد و چنانچه در هر یک از حالت‌های فوق قرار داشته باشید، با نگه داشتن 3 ثانیه‌ای کلید پایین از آن حالت خارج خواهید شد.
 6. نمایش حالت های مختلف کامپیوتر سفری: مسافت پیموده شده از زمان خرید دوچرخه (ODO)، مسافت پیموده شده در سفر فعلی (Trip)، زمان سفر (TIME)، ولتاژ لحظه‌ای باتری (VOL) و جریان لحظه‌ای باتری (CUR)، با فشار دادن لحظه‌ای کلید M حالت‌های مختلف قابل نمایش هستند.