برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

Gravel Roadster: دوچرخه ای برقی برای همگان!

در این مقاله قصد معرفی یکی از دوچرخه های برقی به نام Gravel Roadster را داریم که بر طبق شعار شرکت سازنده آن، این دوچرخه برای تمام افراد با تمام بضاعت های مالی، وزن ها و سن های مختلف و…طراحی شده است. در واقع فرقی نمی کند که شما زن هستید یا مرد و یا چند کیلو گرم وزن دارید، زیرا می توانید با خیالی آسوده نسبت به استفاده از این دوچرخه ها اقدام کنید.

سعی کرده ایم تا در ادامه این مطلب در خصوص این دوچرخه برقی، اطلاعات بیشتر و کاربردی تری را به شما ارائه کنیم تا اگر قصد خرید یک دوچرخه برقی مناسب و همچنین مقرون به صرفه را دارید، دوچرخه های برقی Gravel Roadster را نیز در نظر داشته باشید.

ویژگی های دوچرخه برقی Gravel Roadster

ابتدا بهتر است به بررسی ویژگی های این دوچرخه بپردازیم. ویژگی های این دوچرخه برقی در واقع همان نکات مثبت و مزیت های آن است که نسبت به دیگر دوچرخه ها دارد.

 • قیمت

اولین مولفه مربوط به هر جنس و کالایی برای افرادی که از قشر متوسط و یا ضعیف جامعه هستند، مسئله قیمت است. گاهی اوقات ممکن است یک محصول و یا یک دوچرخه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد، اما قیمت بسیار بالایی نیز داشته باشد. همین موضوع سبب می شود تا بسیاری از افراد از لیست خریداران آن محصول خط بخورند.

در خصوص دوچرخه های برقی Gravel Roadster می توان گفت که این محصول فقط 1245 دلار قیمت دارد که نسبت به ویژگی ها و آپشن های آن، قیمت بسیار مناسبی است. همین مناسب بودن قیمت سبب شده است تا افراد زیادی خریدن یک باره این دوچرخه ها را نسبت به استفاده هر روزه از وسایل نقلیه عمومی همچون تاکسی و اتوبوس ترجیح دهند.

 • وزن دوچرخه

مورد بعدی که می تواند به عنوان یکی از مهم ترین آپشن های این دوچرخه در نظر گرفته شود، مربوط به وزن آن دوچرخه است. وزن دوچرخه های برقی Gravel Roadster چیزی در حد 33 پوند و یا 15 کیلوگرم هستند. این وزن سبب می شود که بتوانید به سادگی دوچرخه خود را بلند کرده و به هر مکانی که دوست دارید ببرید.

مسلما اگر وزن دوچرخه سبک باشد، بردن آن به قسمت داخلی ساختمان، بالا بردن از پله ها و…بسیار ساده تر می شود.

 • موتور دوچرخه

ویژگی مهم بعدی در خصوص دوچرخه های الکتریکی Gravel Roadster مربوط به موتور آن ها می شود. قدرت کلی موتور این دوچرخه ها چیزی در حدود 350 وات است. این 350 وات می تواند وزن یک انسان بالغ را نه تنها تحمل کند، بلکه می تواند کاری کند که این فرد با سرعت خوبی به مسیرش ادامه دهد. فراموش نکنید که قدرت موتور این دوچرخه ها صرفا برای آن است که فرد بتواند آن ها را جایگزین وسایل نقلیه دیگری کند که با سوخت های فسیلی کار می کنند و قرار نیست این دوچرخه ها برای مسابقات سرعت استفاده شوند.

 • میزان قدرت دوچرخه

معمولا اگر یک دوچرخه، موتور سیکلت و یا خودرو دارای وزن کمی باشد، اینگونه در نظر گرفته می شود که به تناسب همان وزن دارای قدرت موتور کمی نیز می باشد. اما آیا این نظریه صحت دارد؟ در خصوص دوچرخه های برقی Gravel Roadster این موضوع صدق نمی کند. همان طور که گفته شد این وسایل نقلیه صرفا 15 کیلو گرم وزن دارند، این در حالی است که موتور 350 واتی آن ها به قدری قدرتمند است که می توانید با آن به سرعت 38.6 کیلومتر در ساعت نیز برسید.

 • عدم وجود دسته گاز

در موتورهای معمولی و برخی از موتورهای الکترونیکی، قسمتی تحت عنوان دسته گاز وجود دارد. این دستهها به نوعی طراحی شده اند که امکان گاز دادن را به موتور و دوچرخه می دهند و همین موضوع کمک می کند تا امکان افزایش و کاهش سرعت وجود داشته باشد. دوچرخه های برقی Gravel Roadster فاقد دسته گاز هستند و می توان گفت که همین موضوع سبب می شود تا این محصولات به طور کامل و کلی یک دوچرخه الکترونیکی تمام عیار به حساب نیایند. در واقع دوچرخه‌های برقی Gravel Roadster تنها دارای سیستم پدال کمکی هستند.

 • قابلیت تنظیم سرعت و شتاب

یکی دیگر از ویژگی های این دوچرخه های الکترونیکی آن است که می توانید آن ها را در 5 سطح مختلف تنظیم کنید. تنظیم کردن دوچرخه در 5 سطح شتاب و سرعت گوناگون سبب می شود تا بهتر بتوانید باتری دوچرخه را مدیریت کنیدو تنظیم کردن آن نیز در همان زمانی که شروع به رکاب زدن می کنید، آغاز می شود.

 • سرعت دوچرخه

مورد بعدی در خصوص نهایت و حداکثر میزان سرعت دوچرخه است. دوچرخه مورد نظر ما می تواند با نهایت سرعت 24 مایل در ساعت که چیزی در حدود 38.6 کیلومتر در ساعت می شود، حرکت کند. این مقدار سرعت می تواند برای مسافت های درون شهری که کوتاه و یا متوسط هستند، بسیار ایده آل باشد.

 • نمایشگر

آپشن و ویژگی بعدی دوچرخه های الکترونیکی و برقی Gravel Roadster مربوط به نمایشگر نصب شده بر روی فرمان است. این نمایشگر به شما این امکان را می دهد که بتوانید موارد مربوط به سرعت، میزان شارژ باتری، مقدار باقی مانده از باتری، شتاب و…دوچرخه خود را به صورت کامل و با یک نگاه اجمالی مورد بررسی قرار دهید. این نمایشگر نسبتا کوچک است، اما به گونه ای طراحی شده است که بتواند تمام موارد ذکر شده را به صورت یک جا به نمایش درآورد.

 • بی صدا بودن دوچرخه

ایجاد آلودگی های صوتی، امروزه تبدیل به یکی از بزرگ ترین معضلاتی شده است که در جوامع مختلف و به خصوص شهرهای بزرگ دیده می شود. یکی از مهم ترین ویژگی های مربوط به این دوچرخه ها آن است که بی سر و صدا بوده و هیچگونه آلودگی صوتی را ایجاد نمی کنند.

 • هزینه های نگهداری

اگر تاکنون یک موتور سیکلت عادی و یا یک دوچرخه معمولی را داشته و استفاده کرده اید، می دانید که نیاز است تا هر چند وقت یک بار آن را سرویس نموده و مورد بازبینی قرار دهید تا اگر قطعه ای از آن دچار ایراد و اشکال شده است، بتوانید به سرعت آن را تعویض و یا تعمیر نمایید. این موضوع در خصوص دوچرخه های الکتریکی Gravel Roadster صدق نمی کند. در واقع این دوچرخه ها دارای کیفیت ساخت بسیار بالایی هستند وهمین موضوع سبب می شود که تا مدت طولانی پس از استفاده از آن ها، هیچ نیازی به تعمیر دوچرخه و یا تعویض قطعات آن نداشته باشید.

 • استفاده از تسمه به جای زنجیر

یکی دیگر از آپشن های مربوط به دوچرخه های برقی Gravel Roadster استفاده از تسمه به جای زنجیر است. این موضوع باعث شده است که دوچرخه دارای صدای کمتری باشد و به علاوه این تسمه ها مقاومت بالایی دارند، به زودی خراب نمی شوند و می توانند به سادگی برای چندین هزار کیلومتر دوام داشته باشند.

جمع بندی

دوچرخه های برقی Gravel Roadster دارای مزیت های بسیار زیادی هستند که باعث شده امروزه تبدیل به یکی از بهترین انتخاب های افراد برای طی کردن مسافت های درون شهری شود. این دوچرخه های برقی می توانند در عین حال که به پاک شدن میط زیست و هوای شهرها کمک می کنند، به شما نیز در کاهش هزینه هایتان کمک کنند. فراموش نکنید که دنیای آینده در واقع دنیای لوازم برقی و الکترونیکی است که از انرژی های پاک استفاده می کند. در صورتی که شما نیز قصد دارید تا همسو و همگام با دنیای جدید و مدرن پیش بروید، خرید یکی از این دوچرخه ها می تواند انتخاب بسیار درست و به جایی باشد.