برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

دوچرخه‌های برقی، سواره نظام جدید ارتش کشورها؟!

سوالی که در عنوان این مقاله مطرح شده است، موضوعی است که احتمالا با دیدن عنوان مقاله در ذهن شما نیز شکل می گیرد. این موضوع مربوط به استفاده از وسایل جدید در قسمت سواره نظام ارتش می شود که در ادامه بیشتر در خصوص آن توضیح خواهیم داد.

ایده ای که در خصوص وسایل نقلیه ارتشی داریم، معمولا شامل تانک های جنگی، هلیکوپترها، ماشین های بزرگی همچون خودروهای تویوتا و… می شود که در زمین های جنگی مورد استفاده قرار می گیرند. اینکه از وسایل نقلیه دو چرخ به عنوان ابزارها و خودروهای جنگی استفاده شود، موضوع کمی عجیب است اما بهتر است بدانید که استفاده از وسایل دو چرخ در جنگ و ارتش دارای سابقه بسیار طولانی است.

یکی از این وسایل دو چرخ شامل موتورها می شود که انواع و اقسام مختلفی دارند. امروز قرار نیست تا در مورد تمام انواع موتورها صحبت کنیم، بلکه تنها قرار است یک مدل از این مدل‌ها که با نام دوچرخه‌های برقی شناخته می شوند را معرفی کنیم. با وجود دوچرخه‌های برقی، ارتش کشورها چهره جدیدی را به خود گرفته و به طور کلی دید تازه ای را از ارتش، به ما می دهد.

ارتش دوچرخه های برقی

دوچرخه‌های برقی

دوچرخه‌های برقی یکی از وسایل نقلیه‌ای است که در ابتدا برای استفاده های غیر نظامی طراحی شد و گسترش پیدا کرد. ساخت این مدل از دوچرخه‌ها به عنوان وسایل نقلیه نظامی بعدها گسترش پیدا کرد. زمانی که تولید این دوچرخه‌های برقی شروع شد، تحت عنوان صنایع استارتاپی گسترش پیدا کرد و به وسیله کارخانه‌هایی همچون شیمانو، جاینت و هارلی دیویدسون به مرحله تولید رسید.

مزیت های دوچرخه‌های برقی

زمانی که تولید دوچرخه برقی به طور کامل انجام شد، فروش این محصولات به شکل سرسام آوری افزایش پیدا کرد. این موضوع به دلیل مزیت‌های متفاوت و مختلفی بود که دوچرخه‌های برقی نسبت به موتورهای عادی و دوچرخه های معمولی داشتند. در ادامه به این مزیت ها و نقاط قوت دوپرخه‌های برقی می پردازیم و سعی می‌کنیم تا شما را هرچه بهتر و بیشتر با این محصولات آشنا کنیم.

 • صرفه اقتصادی

دوچرخه‌های برقی دارای صرفه اقتصادی بیشتری نسبت به موتورهای معمولی هستند. این موتورها از انرژی الکتریکی برای حرکت استفاده می کنند و نیازی به سوخت بنزینی ندارند. مسلما حمل و توزیع بنزین در مناطق جنگی می تواند هزینه های زیادی را برای ارتش در بر داشته باشد، این در حالی است که دوچرخه‌های هزینه های بسیار کمتری را برای شما در بر خواهند داشت.

 • وزن کمتر و چابکی بیشتر

دوچرخه‌های برقی دارای وزن کمتری نسبت به موتور سیکلت بوده و در نتیجه چابک‌تر می‌باشند. چابکی و سرعت حرکت به شما کمک می‌کند که سریعتر به مقصد برسید.

 • عمر بیشتر و خرابی کمتر

دوچرخه‌های برقی دارای قطعات متحرک و پیچیدگی کمتری نسبت به موتور سیکلت می‌باشد. برای همین است که دوچرخه‌های برقی عمر بیشتری داشته و خرابی آنها در مقایسه با موتور سیکلت به مراتب کمتر است. به علاوه، به دلیل سادگی قطعات تعمیرات دوچرخه‌های برقی نیز آسان‌تر از موتورهای سنتی است.

 • دوست دار محیط زیست

دوچرخه‌های برقی از سوخت های فسیلی استفاده نمی کنند و همین موضوع سبب می شود که هیچگونه کربن و دی اکسید کربنی ایجاد نشود. عدم ایجاد دی اکسید کربن می تواند به سلامت و پاکی محیط زیست شما کمک بسیار زیادی کند.

مزیت های دوچرخه‌های برقی در ارتش

دوچرخه‌های برقی که برای استفاده در ارتش تولید شده است نیز دارای مزیت های خاص خودشان هستند. برای آن که بهتر بتوانید از این مزیت ها اطلاع پیدا کنید، می توانید مواردی که در ادامه بیان می شوند را مورد مطالعه قرار دهید. فراموش نکنید که به خاطر وجود همین مزیت ها است که استفاده از دوچرخه‌های برقی در سواره نظام ارتش، مورد توجه قرار گرفته است.

 • استفاده برای گشت زنی

دوچرخه‌های برقی بی صدا هستند که این موضوع آنها را به گزینه‌ی مناسبی برای گشت زنی در محوطه های نظامی و یا جنگی تبدیل کرده است. به علاوه، گشت زنی روزانه در محوطه‌های نظامی هزینه زیادی را بابت سوخت موتورها می طلب. این موضوع سبب می شود تا استفاده از موتورهای برقی گزینه بسیار بهتری باشد.

 • امنیت بیشتر در محیط‌های خطرناک

دوچرخه‌های برقی، حرارت، جرقه و دود تولید نمی‌کنند. این موضوع سبب می‌شود که استفاده از دوچرخه‌های برقی در محیط‌های خطرناک مانند انبار مهمات و سوخت ایمن‌تر از استفاده از موتورسیکلت‌های بنزینی باشد. از سوی دیگر، خطر آتش سوزی و نشت سوخت در دوچرخه‌های برقی بسیار کمتر از موتورهای برقی است که این موضوع نیز آنها را به گزینه جذابی برای محیط‌های خطرناک نظامی تبدیل می‌کند.

 • سر و صدای موتور

یکی از بدی ها و معایب موتورهای معمولی و یا بنزینی آن است که سر و صدای زیادی را از موتورها می شنوید. این موضوع در خودروها و موتورهای معمولی کاملا عادی است، اما اگر توجه داشته باشید، می توانیم این مسئله را به عنوان یکی از ویژگی های مثبت موتورهای الکترونیکی در نظر بگیریم. عدم داشتن سر و صدا سبب می شود تا در یک منطقه عملیاتی و جنگی بتوانید هرچه بهتر و ساده تر، از موتورها استفاده کنید. مسلما هر قدر سر و صدای ماشین آلات و ادوات جنگی کمتر باشد، جلب توجه کمتری صورت می گیرد و این موضوع می تواند یک مزیت تاکتیکی به شمار آید.

 • قابلیت استفاده از شارژ خورشیدی

در تمام مناطق جنگی نمی توانید منبع مناسب برای شارژ کردن باتری دوچرخه برقی خود را پیدا کنید. این موضوع سبب می شود تا این موتورها در ظاهر گزینه نامناسبی باشند، اما فراموش نکنید که امکان استفاده از نیرو و نور خورشید برای شارژ کردن دوچرخه‌های برقی یکی از مزیت های اصلی آن ها است که بسیار نیز می تواند کاربردی و مفید باشد. معمولا در مناطقی که هوا همواره آفتابی است و نور خورشید به مقدار زیاد و با شدت بالایی در دسترس است، استفاده از این روش شارژ کردن باتری های می تواند بسیار مفید باشد.

 • قابل نصب بر روی هلیکوپتر

برخی از موتور دوچرخه‌های برقی را می توان بر روی هلیکوپترهایی همچون بلک هاوک نصب کرد. این موضوع سبب می شود تا به شکل ساده تر و راحت تری بتوانید از این موتورها استفاده کنید. مسلما ترکیب کردن دو وسیله جنگی همچون موتورهای پرشی الکترونیکی و هلیکوپترها می تواند گستره وسیع تری از عملکرد را به شما بدهد.

 • کمک به حرکت بهتر

معمولا منطقه عملیاتی با جایی که هلیکوپتر نیروها و تجهیزات را پیاده می کند، دارای فاصله نسبتا زیادی است. این فاصله می تواند به حدی باشد که جا به جا کردن وسایل و همچنین منتقل کردن نیروها کار بسیار سختی شود. استفاده از دوچرخه‌های برقی می تواند سبب شود تا این جا به جایی و انتقال وسایل راحت تر انجام شود. معمولا راحت تر منتقل کردن وسایل و تجهیزات جنگی هم می تواند در کمتر هدر رفتن انرژی سربازان و هم در داشتن حرکت سریع تر و بهتر، تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

 • داشتن قدرت بیشتر

مورد بعدی در خصوص داشتن قدرت بیشتر است. دوچرخه‌های برقی که مختص کاربردهای نظامی و برای بخش سواره نظام ارتش طراحی، تهیه و تولید شده اند، می توانند قدرت بسیار بیشتری را نسبت به موتور سیکلت های معمولی و یا موتورهای الکترونیکی تفریحی داشته باشند. همین موضوع سبب می شود تا کارایی این وسایل نقلیه بسیار بیشتر نیز باشد. گاهی اوقات برخی از مدل های این موتورهای نظامی دارای قدرت های بسیار بیشتری هستند که بالاتر از قدرت مجاز در بسیاری از کشورها شناخته می شود. به طور مثال موتورهای  quietkat نوع خاصی از همین مدل موتورها محسوب می شوند.

 • گشتاور الکتریکی زیاد

مورد بعدی با نام گشتاور الکتریکی زیاد شناخته می شود. گشتاور یک وسیله نقلیه همچون خودرو و یا موتور سیکلت می تواند مربوط به میزان شتاب گیری آن خودرو باشد. فراموش نکنید که گشتاوری تاثیر بسیار چشمگیری در قدرت و سرعت دوچرخه برقی شما دارد که باعث می شود راننده آن موتور قدرت و توانایی نشان دادن عکس العمل های بیشتری را داشته باشد.

 • قیمت کمتر و هزینه نگهداری پایین‌تر

مورد بعدی در خصوص قیمت های پایین تر این وسایل نقلیه است. این که ارتش یک کشور بتواند ادوات جنگی بهتری را در برابر قیمت های پایین تر خریداری کند، مسلما مزیت بزرگی برایش به حساب می آید. همین موضوع می تواند نکته مهمی در نظر گرفته شود. موتورهای الکترونیکی دارای هزینه ها و قیمت های بسیار کمتری نسبت به موتورهای معمولی جنگی هستند و این موضوع از چشم دولت مردان و افسران رده بالای ارتش و ریاست جمهوری پنهان نمی ماند.

مزیت دوچرخه برقی

جمع بندی

این موضوع کاملا منطقی و نرمال است که موتورها و دوچرخه‌های برقی نظامی به سرعت در حال گسترش و پیشرفت هستند. این وسایل دارای مزیت های تاکتیکی و استراتژیکی بسیار بالایی هستند که امکان نادیده گرفتن آن ها وجود ندارد. با این وجود بهتر است بدانید که این وسایل نقلیه نمی توانند جای وسایل معمولی و بنزین سوز را بگیرند. با این وجود می توانند میادین جنگی را بهتر از گذشته رهبری کرده و هزینه های مربوط به ارتش ها را تا حد چشمگیری کاهش دهند.