برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

evtech در دنیای دوچرخه

جذب سرمایه توسط تولیدکنندگان دوچرخه برقی

ساخت دوچرخه‌ها و موتور سیکلت‌های برقی نسبت به تولیدات دیگری که دارای سوخت‌های فسیلی هستند، صنعت و پدیده جدیدی بوده و برای آن که بتواند پیشرفت‌های خوبی را رقم بزند، نیاز دارد تا سرمایه‌های زیادی را جذب کرده و بنیان‌های اقتصادی خود را قوی سازد. دوچرخه‌های برقی مشابه با موتور سیکلت‌های برقی هستند و با نیروی الکتریسیته کار می‌کنند. این نیروی برق می‌تواند از سوزاندن سوخت‌های فسیلی، جذب انرژی خورشید و… به دست آید. در این مقاله سعی می‌کنیم تا در خصوص سرمایه‌گذارانی که در این عرصه در حال فعالیت هستند، صحبت کنیم.

مزیت‌های دوچرخه‌های برقی

ابتدا بهتر است بدانیم که یک دوچرخه برقی چه مزیت‌هایی دارد. دانستن این مزیت‌ها و نکات مثبت یک موضوع می‌تواند سبب شود که بهتر متوجه هدف سرمایه‌گذاران بزرگ بر روی این صنعت شویم.

  • حذف سوخت‌های فسیلی

سوخت دوچرخه برقی

سوزاندن سوخت‌های فسیلی سبب شده است تا امروزه هوای کره زمین به شدت دچار آلودگی شود و تخریب‌های زیست محیطی بسیار زیادی رخ دهد. اگر دقت داشته باشید، متوجه می‌شوید که تمامی صنایع بزرگ و کوچکی که امروزه وجود دارند، در صدد آن هستند که استفاده از سوخت‌های فسیلی خود را به حداقل برسانند.

همین موضوع نشان می‌دهد که وسایل برقی و الکتریکی همچون دوچرخه‌های برقی و حتی موتور‌ها و ماشین‌های برقی نیز در آینده‌های نه چندان دور، جای تمام وسایل نقلیه امروزی را می‌گیرند. بنابراین کاملاً طبیعی است که سرمایه‌گذاران بزرگ بخواهند در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند و در آینده زمین سهم بسیار بیشتری داشته باشند.

  • مقرون به صرفه‌تر بودن محصولات

افراد یک جامعه غالبا تلاش می‌کنند تا وسایل و محصولاتی را خریداری کنند که برایشان مقرون به صرفه‌تر است. دوچرخه‌های برقی کیفیت‌های بسیار بالایی دارند و همین موضوع سبب می‌شود تا به سرعت خراب نشوند. عدم نیاز به تعمیر دوچرخه‌ها در کوتاه مدت سبب می‌شود تا هزینه‌های مشتریان نیز کاهش پیدا کند.

از سوی دیگر موتورسیکلت‌های برقی نیز تا حدودی به صنعت دوچرخه‌های برقی ارتباط پیدا می‌کنند. در صورتی که یک موتورسیکلت برقی را خریداری کنید متوجه می‌شوید که دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های گزاف برای بنزین ندارید. همین موضوع سبب می‌شود تا این وسایل نقلیه محبوب‌تر بوده و مسلماً پرفروش‌تر باشند. همین موضوع نشان دهنده آن است که چرا سرمایه‌گذاران بزرگی در این زمینه شروع به سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

  • محبوبیت بیشتر محصولات

مورد بعدی در خصوص محبوبیت بیشتر دوچرخه‌های برقی است. علاوه بر مسائل اقتصادی، موارد دیگری نیز وجود دارند که سبب می‌شوند این دوچرخه‌ها در بین مردم محبوب باشند. جدیدتر بودن هر محصول و کالایی می‌تواند یکی از دلایلی باشد که افراد نسبت به خرید دوچرخه‌های جدید بیشتر علاقه نشان دهند. مسلماً هر قدر محصول جدیدتر باشد و آپشن‌های بیشتری نیز داشته باشد، افراد بیشتری به دنبال خرید آن هستند و همین مقوله سبب می‌شود تا شرکت‌های تولید‌کننده دوچرخه‌های برقی بتوانند فروش بیشتری داشته باشند.

سرمایه‌گذاران حوزه دوچرخه‌های برقی

با توجه به مسائل و موضوعاتی که مطرح شد، متوجه می‌شویم که سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌تواند بسیار مفید و سود‌آور باشد. در این بخش به چندین سرمایه‌گذاری بزرگ که اخیراً در حوزه دوچرخه‌های برقی یا همان الکترونیکی انجام شده است، اشاره خواهیم کرد.

طی چند وقت گذشته دو سرمایه‌گذار بزرگ بر روی تولیدات بیشتر این محصول و همچنین گسترش این صنعت سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی را انجام داده‌اند.

  • شرکت Cowboy

دوچرخه برقی cowboy

اولین شرکت با نام شرکت “cowboy یا به زبان فارسی، کابوی، است که در این زمینه سرمایه‌گذاری نموده است. این شرکت یکی از شرکت‌های تولید‌کننده دوچرخه‌های برقی است که در بلژیک قرار داشته و در این زمینه فعالیت می‌کند. به تازگی حدود ۸۰ میلیون دلار، در این شرکت سرمایه‌گذاری شده است که سبب شده است در حال حاضر این شرکت دارای ۱۲۰ میلیون دلار، بودجه و سرمایه باشد. با وجود داشتن این مقدار از سرمایه، شرکت کابوی می‌تواند دوچرخه‌های الکتریکی جدید با گشتاور تسمه‌ای را تولید کند که می‌تواند در سرتاسر اروپا و همچنین کشور ایالات متحده آمریکا به فروش برساند.

سرمایه‌گذارانی که در شرکت کابوی سرمایه‌گذاری کرده‌اند شامل شرکت‌هایی با نام‌های exor، HCVC، Tiger Global، eothen، future positive capital، triple point capital و… بوده‌اند. موارد نام برده شده جز سرمایه‌گذاران بزرگ این حوزه هستند. این موضوع در حالی است که سرمایه‌گذاران خرد بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارند که بردن نام آن‌ها در حوصله این مقاله نمی‌گنجد.

  • شرکت Juiced Bikes

شرکت دوچرخه برقی juiced bikes

شرکت بعدی با نام “Juiced Bikes شناخته می‌شود. دفتر اصلی این شرکت در سن دیگو قرار گرفته است و به تازگی یک قرارداد ۱۰ میلیون دلاری را با گروه تجاری به نام Aima Technology Group اجرا کرده است. این شرکت یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان دوچرخه‌های الکتریکی در جهان است.

طبق گفته‌های شرکت Juiced Bikes، شراکتی که بین این شرکت و این سرمایه‌گذار منعقد شده است، شامل بخش‌های مختلفی می‌شود. این بخش‌های مختلف در واقع سرمایه‌گذاری در بخش رشد شرکت، سرمایه‌گذاری در بخش توسعه محصول، سرمایه‌گذاری در بخش حمایت از محصول تولید شده و همچنین بین‌المللی کردن یا جهانی کردن برند Juiced Bikes در سرتاسر دنیا است.

مسلماً علاوه بر موارد نام برده شده، موارد مختلف دیگری نیز وجود دارند که در ادامه همکاری و شراکت بین دو شرکت پدیدار می‌شوند. این موارد نیز مطابق با تصمیم‌گیری‌ها و توافقات بین دو طرف، انجام خواهند شد. یکی از این موارد عرضه دوچرخه‌های برقی تایر چوبی با نام RipRacer است که به تازگی رونمایی شده است.

این دوچرخه در واقع اولین مورد از محصولاتی است که دارای یک کیس اختصاصی باتری دار است و مزیت‌های بسیاری همچون سازگاری با یک‌ ایستگاه اتصال به منبع برق و نگهدارنده دستگاه ردیال را برای تعیین کردن محل باتری دارد. تورا هریس که مؤسس و مدیرعامل شرکت است، اینگونه موضوع را توضیح می‌دهد که به احتمال زیاد این سرمایه‌گذاری جدید که توانسته است ۱۰ میلیون دلار را به شرکت تزریق کند، می‌تواند صنعت دوچرخه‌سازی را در این شرکت متحول کرده و کمک بسیار بزرگی به پیشرفت این بخش باشد.

در واقع می‌توان گفت که aima یک شرکت بسیار با تجربه در زمینه تولید دوچرخه‌های الکترونیکی است که توانسته است به خوبی در بازار ایالات متحده خودش را جا بیاندازد. این شرکت در زمینه تولید دوچرخه‌های برقی به خوبی توانسته است کیفیت دوچرخه‌ها و همچنین مقیاس استاندارد آن‌ها را رعایت کند. همین موضوعات سبب شده است تا محصول نهایی که به دست مشتری می‌رسد، بسیار با کیفیت و مرغوب بوده و سبب افزایش بیشتر تعداد مشتریان شود.

جمع‌بندی

به طور کلی تولیدات و فروش دوچرخه‌های برقی یکی از مواردی است که به شکل بزرگی در صنعت در حال پیشرفت است. این پیشرفت سبب شده است تا سرمایه‌گذاران بزرگی وارد این حوزه شوند. دو مورد از این سرمایه‌گذاران را طی این مقاله معرفی و بررسی کردیم. در صورتی که توانایی این کار را دارید، بهتر است شما نیز به این موضوع توجه نشان دهید و سعی کنید که با به دست آوردن اطلاعات جدید و همچنین جامع در خصوص این موضوع، به شکلی آگاهانه در این زمینه سرمایه‌گذاری کنید.