برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

افزایش قیمت در تولیدات بزرگ ترین تولید کننده دوچرخه های برقی آمریکا Rad Power Bikes

موضوعی که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم در خصوص افزایش قیمتی است که شرکت Rad Power Bikes که بزرگ ترین تولید کننده دوچرخه های برقی یا همان دوچرخه های الکتریکی است، در تولیدات خودش لحاظ کرده است.

شرکت Rad Power Bikes در سیاتل ایالات متحده آمریکا قرار گرفته و در حال حاضر بزرگ ترین تولید کننده دوچرخه های برقی در این کشور پهناور محسوب می شود. مسلما افزایش قیمت در محصولات این شرکت می تواند تاثیر زیادی بر رو این صنعت در آمریکا داشته باشد و موارد مختلفی را تحت تاثیر قرار دهد. سخنگوی شرکت Rad Power Bikes اعلام کرده است که در اوایل ماه جاری افزایش قیمت ها بر روی محصولات اعمال شده و دیگر هیچ کدام از دوچرخه ها به قیمت های پیشین فروخته نمی شوند.

زمانی که دلیل این کار از شرکت پرسیده شد، دلایل مختلفی برای آن ذکر شد که به برخی از آن ها در اینجا اشاره خواهیم کرد. طبق گفته های مدیر عامل و سخنگوی این شرکت، دلیل اصلی این کار مربوط به فشارهای قیمت گذاری عمده بر روی صنعت دوچرخه های الکترونیکی بود.

اما دلیل ایجاد این فشار چیست؟ بالا رفتن هزینه های مواد اولیه همچون آلومینیوم که بدنه دوچرخه ها از آن ساخته می شود، کمتر شدن نرخ مبادلات دلار و یوانگ و همچنین افزایش هزینه های مربوط به حمل و نقل که به شکل سرسام آوری بالا رفته است، همگی جز مواردی هستند که سبب شده اند تا این شرکت تصمیم به افزایش قیمت دوچرخه های برقی خود بگیرد.

دوچرخه برقی شرکت Rad Power Bikes

جزئیات مربوط به افزایش قیمت ها

در این قسمت سعی می کنیم تا تاثیرات و مواردی که در پی این افزایش قیمت ایجاد می شوند را مورد بررسی قرار دهیم. فراموش نکنید که جزئیات مربوط به افزایش قیمت در دوچرخه های شرکت دوچرخه سازی Rad Power Bikes اهمیت بسیاری برای این صنعت نوپا دارند.

  • تاثیر گذاری بر روی کل بازار

همان طور که در قسمت قبل نیز گفته شد، شرکت Rad Power Bikes یکی از بزرگ ترین و پر نفوذترین تولید کننده های دوچرخه های الکترونیکی در بازار ایالات متحده امریکا است. این تاثیرگذاری می تواند به شکل منفی و یا به شکل مثبت بروز پیدا کند. به طور مثال اگر این شرکت قیمت محصولات خودش را افزایش دهد، دیر یا زود دیگر شرکت ها نیز همین رویه را در پیش می گیرند و مسلما این موضوع سبب می شود تا در آینده ای نه چندان دور، تعداد مشتریان دوچرخه های الکتریکی رو به افول بگذارد.

  • میزان سرمایه گذاری

مورد بعدی که تحت تاثیر افزایش قیمت ها قرار خواهد گرفت، میزان سرمایه گذاری های انجام شده در این شرکت است. تاکنون شرکت Rad Power Bikes توانسته است چیزی بیشتر از 350 هزار دوچرخه را به فروش برساند و اخیرا نیز پس از بیان خبر افزایش قیمت ها توانسته است چیزی حدود 300 میلیون دلار را برای سرمایه گذاری در این شرکت جذب نماید. این موضوع نشان می دهد که گویا سرمایه گذاران ترجیح می دهند تا در شرکتی سرمایه گذاری کنند که قیمت محصولاتش بالاتر رفته و در نتیجه ارزش شرکت نیز بالاتر می رود.

  • پیشرو در رهبری صنعت

همان طور که گفته شد شرکت دوچرخه سازی Rad Power Bikes بزرگ ترین شرکت در این زمینه در ایالات متحده آمریکا به حساب می آید. مسلما زمانی که این شرکت یک افزایش قیمت و یا یک کاهش قیمت داشته باشد، به نوعی سیگنال حرکتی و روند پیشرفتی و پسرفتی را به دیگر شرکت ها عرضه می کند که سبب می شود آن ها نیز دنبال رو این شرکت و کارخانه شوند.

بنابراین کوچک ترین واکنشی در این زمینه می تواند سبب تحول بزرگی در بین شرکت های تولید کننده دوچرخه های الکتریکی داشته باشد.

  • میزان افزایش قیمت

مورد بعدی که لازم است در خصوص بالا رفتن قیمت محصولات این شرکت بیان کنیم آن است که بهتر است بدانیم افزایش قیمت هایی که بر روی دوچرخه های الکترونیکی شرکت Rad Power Bikes اعمال شده اند، به طور تقریبی تا چه حد بوده اند؟ آیا این افزایش قیمت ها سبب شده است که دیگر افراد توان و بضاعت مالی لازم برای خرید محصولات را نداشته باشند؟

یکی از ارزان ترین و البته مقرون به صرفه ترین دوچرخه های برقی تولید شده در این شرکت، دوچرخه برقی تک سرعته ای با نام Rad Mission است. پیش از افزایش قیمت ها، این دوچرخه قیمتی برابر 999 دلار داشت که به عبارتی همان هزار دلار محسوب می شد؛ اما پس از بالا رفتن قیمت ها، قیمت این دوچرخه برقی تک سرعته به 1199 دلار رسید. افزایش قیمت تقریبا کم است و خوشبختانه می توان گفت که بر روی قدرت خرید افراد آن چنان تاثیری نخواهد داشت.

  • آپشن ها

یکی از معایبی که در محصولات جدید و البته گران تر شرکت دوچرخه های برقی Rad Power Bikes دیده می شود، آن است که این شرکت علاوه بر بالاتر بردن اندک قیمت های این دوچرخه ها، برخی از آپشن های آن ها را نیز حذف کرده است.

البته لازم به ذکر است که حذف شدن آپشن ها هیچگونه تاثیری بر روی کیفیت محصولات نداشته و صرفا برخی از تزئینات و یا مواردی که تاثیری در عملکرد کلی دوچرخه نداشتند، حذف شده اند.

  • روند پیشرفت مدرنیته

دوچرخه های الکترونیکی یکی از مولفه های اصلی مدرنیته و ورود به دنیای جدید هستند. این دوچرخه ها می توانند صنعت حمل و نقل را به خصوص صنعت حمل و نقل درون شهری را متحول کرده و سبب کاهش چشمگیر میزان مصرف سوخت های فسیلی شوند.

مسلما بالاتر رفتن قیمت این دوچرخه ها سبب می شود که این روند مدرنیته سازی جوامع کمی دچار تاخیر شود. شاید برای بسیاری از افراد 200 یا حتی 400 دلار افزایش قیمتی که بر روی دوچرخه ها اعمال شده است، پول زیادی نباشد؛ اما احتمالا افراد زیادی نیز هستند که این مقدار از افزایش قیمت می تواند برای آن ها چشمگیر و محسوس بوده و بر روی تصمیم آن ها در خصوص خریدن و یا نخریدن دوچرخه ها تاثیرگذار باشد.

جمع بندی

به طور کلی در خصوص ویژگی ها و مواردی که در پی افزایش قیمت دوچرخه های برقی Rad Power Bikes ایجاد می شوند، توضیحاتی را ارائه کردیم. با تمام این موارد بهتر است بدانید که این افزایش قیمت می تواند در عرض مدت بسیار کوتاهی که شما از دوچرخه های برقی در عوض موتر سیکلت و یا حتی خودرو استفاده می کنید، جبران شود.

دوچرخه های الکترونیکی در بازار امریکا