برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

دوچرخه های برقی مناسب برای کودکان

دوچرخه ها برای سنین و اقشار مختلف در جامعه طراحی و تولید می شوند. امروزه دوچرخه های برقی نوع جدید و پر فایده برای افرادی است که به دوچرخه نه تنها به عنوان یک وسیله برای ورزش بلکه برای حمل و نقل و جابجایی نگاه می کنند.

اگر بخواهیم این دوچرخه های برقی را در چند کلمه ساده خلاصه کنیم، می توانیم به داشتن موتورهای پرقدرت و همچنین بردهای طولانی تر و بیشتر از دیگر نمونه های مشابه اشاره نماییم. لازم به ذکر است که این دوچرخه های برقی هرچند که بسیار وسوسه انگیز هستند تا شما هم به عنوان یک فرد بزرگسال از آن ها استفاده کنید، اما با این وجود باید بدانید که برخی از آنها  آن ها به صورت انحصاری برای کودکان طراحی شده اند و مختص آن ها هستند.

دوچرخه های برقی می توانند بهترین هدیه به کودکان باشد، ذهن کنجکاو کودکان همیشه از تجربه کردن سرگرمی های مفید استقبال می کند. دوچرخه سواری هم سرگرم کننده و هم برای سلامت جسم و ذهن کودک شما بسیار مفید می باشد، سوار شدن بر دوچرخه های برقی کودکان را قطعا شگفت زده خواهد کرد. با این حال والدین حتما باید این دوچرخه سواران کوچک را همراهی کنند به این دلیل که هم دوچرخه های برقی نسبت به دیگر دوچرخه های معمولی وزن بیشتری دارد هم اینکه کودکان تعادل بدنی کمی دارند بنابراین والدین می بایست با احتیاط مراقب دوچرخه سواری کودکان خود باشند تا از آسیب و افتادن آنها جلوگیری شود. همچنین بسیار لازم است که کودکان دوچرخه سوار حتما از  لوازم ایمنی مخصوص دوچرخه مثل کلاه های ایمنی ، زانو بند و… استفاده کنند و کودکان زیر 6 سال هم به هیچ عنوان نباید سوار دوچرخه های برقی شوند.در ادامه این مطلب سعی می کنیم تا چند نمونه از این دوچرخه های برقی مخصوص کودکان را که با نام های دوچرخه های الکترونیکی جدید والئو و بیکتریکس، دوچرخه های الکترونیکی جدید مخفی و دوچرخه های سایبرکوئید تسلا شناخته می شوند، بررسی کنیم. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید، می توانید به پادکست های جدیدی که از شرکت wheel-E منتشر می شوند و هر دو هفته یک بار در کانال یوتویوب، فیسبوک، لینکدین و توییتر قرار می گیرند، مراجعه کنید. ما در مطالب قبلی درباره فواید دوچرخه سواری برای کودکان صحبت کرده بودیم ، در این مقاله قصد داریم شما را با چند مدل دوچرخه مناسب کودکان نیز آشنا کنیم.

ویژگی های مربوط به دوچرخه های برقی کودکان

چرا اینقدر تاکید می شود که دوچرخه های مورد نظر ما برای کودکان طراحی شده اند و افراد بزرگسال نباید از آن ها استفاده کنند؟ در این قسمت به چند مورد از این دلایل اشاره خواهیم کرد.

  • فریم دوچرخه

اولین موضوعی که باعث ایجاد تفاوت بین دوچرخه های بزرگسالان و کودکان می شود، مربوط به فریم دوچرخه های آنان است. فریم دوچرخه های کودکان معمولا می تواند تا وزن مشخصی را تحمل کند. این دوچرخه ها برای آن که بتوانند به سادگی توسط کودکان جابه جا شوند، لازم است تا سبک طراحی شوند. برای همین مه مترین عامل برای انتخاب و خرید سایز دوچرخه برای کودکان است. همین سبک بودن فریم دوچرخه سبب می شود تا افراد بالغ با وزن های زیاد نتوانند از آن ها استفاده کنند.

  • برد دوچرخه

مورد بعدی در خصوص برد دوچرخه است. معمولا بزرگ تر ها نیاز دارند تا مسافت های طولانی تری را طی کنند و به همین دلیل نیز نیاز دارند تا دوچرخه های برقی آن ها برد بیشتری داشته باشند. این موضوع در خصوص دوچرخه های کودکان آن چنان که باید و شاید صدق نمی کند، زیرا کودکان نیازی ندارند تا زیاد دور شوند.

  • ابعاد و اندازه ها

مورد بعدی در خصوص ابعاد و اندازه های دوچرخه های کودکان است که قطعا با دوچرخه های بزرگسالان دارای تفاوت های بنیادینی می باشد. دوچرخه های برقی کودکان معمولا برای سنین بین 8 تا 15 سال طراحی و تولید می شوند که نشان دهنده تفاوت بنیادین آن ها با دوچرخه های بزرگسالان است.

  • نوع باتری

باتری های به کار رفته در کیت دوچرخه برقی یکی از اجزای مهم دوچرخه برقی است. نوع باتری به کار رفته در این دوچرخه ها نیز ممکن است کمی سبک تر و همچنین ضعیف تر از باتری هایی باشد که برای دوچرخه های بزرگسالان استفاده می شود.

  • رنگ و طرح

مورد بعدی که باید در خصوص دوچرخه های برقی کودکان در نظر گرفته شود، به رنگ و طرح این دوچرخه ها مربوط می شود. مسلما انتخاب رنگ های شاد و سر زنده گزینه بسیار مناسبی برای این دوچرخه ها است. اما فراموش نکنید که انتخاب بهتری که شرکت های دوچرخه سازی می توانند داشته باشند، آن است که از رنگ های شبرنگی برای این دوچرخه ها استفاده کنند.

  • استاندارد بودن دوچرخه

استاندارد بودن دوچرخه های برقی می تواند مربوط به نحوه ساخت فریم آن ها نیز شود. معمولا دوچرخه ها باید در ابعاد و اندازه هایی طراحی و تولید شوند که تمام کودکان فارغ از جنسیت، سن و جنسشان بتوانند به سادگی از آن ها استفاده کنند. حتی اگر این موضوع نیز امکان پذیر نیست، بهتر است دو مدل دوچرخه برای دختران و پسران تولید شود.

  • تعویض باتری

مورد بعدی در خصوص عوض کردن باتری های این دوچرخه های برقی است. هر کدام از دوچرخه های برقی دارای یک باتری هستند که این باتری می تواند مقدار مشخصی انرژی تولید کند و تا مسافت معینی شما را ببرد. اگر مسافت مورد نظر شما بیشتر از برد دوچرخه باشد، لازم است تا بتوانید باتری آن را تعویض کنید و از این طریق بتوانید به سادگی هرچه تمام تر، مسافت طولانی تری را بپیمایید.

دوچرخه های جدید برقی کودکان

مولفه هایی که سبب ایجاد تفاوت بین دوچرخه های کودکان و بزرگسالان می شوند را برایتان بیان کردیم. حال بهتر است بدانیم که چه نوع دوچرخه های برقی جدیدی در این حوزه تولید شده اند و هر کدام از آن ها بر روی کدام بخش از دوچرخه تمرکز کرده و آن را ارتقا داده اند تا بتوانند به سادگی مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب نمایند.

  • arcimoto

اولین مدل با نام arcimoto شناخته می شود. این مدل از وسیله الکترونیکی در واقع یک سه چرخه است که بیشتر برای کودکانی با سنین پایین طراحی می شود. شرکت سازنده این مدل از چرخ های الکترونیکی تصور می کند که محصولش می تواند تمام دوچرخه های برقی موجود در بازار را شکست دهد.

دوچرخه برقی arcimoto

  • priority

مدل بعدی مربوط به دوچرخه های برقی priority می شود. این دوچرخه ها دارای یک آپشن جدید شده اند و آن هم در خصوص برد مسافتی است که می توانند طی کنند. قضیه این است که شرکت سازنده آن ها در یک تصمیم غیر منتظره تصمیم گرفت تا برد این دوچرخه های برقی را دو برابر کند. مسلما این کار نیازمند اضافه کردن ظرفیت باتری و یا قرار دادن یک باتری اضافه در دوچرخه بود.

  • babymaker II

سومین مدل با نام بیبی میکر 2 شناخته می شود. این مدل از دوچرخه های برقی یک ویژگی استثنایی دارند و آن هم قیمت مقرون به صرفه و پایین تری است که نسبت به دیگر نمونه ها عرضه می کنند. همین موضوع سبب می شود که هرچه راحت تر و بهتر بتوانید از دوچرخه های برقی مونتاژی استفاده کنید.

کلام پایانی

دوچرخه سواری فعالیتی سالم محسوب می شود. دوچرخه های برقی هم برای کودکان انتخابی مناسب است اما بزرگترها باید به درستی دوچرخه سواری را به کودکانشان آموزش دهند و در طی دوچرخه سواری کودکان خود را همراهی کنند.بنابراین لازم است اندازه ،وزن ،محدودیت سرعت و قدرت موتور دوچرخه های برقی برای کودکان طبق قوانین و به درستی تنظیم شود. ما در این مقاله به معرفی دوچرخه های برقی برای کودکان پرداختیم.امیدواریم که این مطالب برای شماهم مفید بوده باشد.